1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Charra [1.4K]
3 years ago
11

Need help plz help me

Mathematics
1 answer:
forsale [732]3 years ago
4 0
8200? 82,000? 820,000?
You might be interested in
Find the perimeter of the rectangle 3x length 5 width ​
crimeas [40]

Answer:

2(2x+5)

Step-by-step explanation:

Length of the rectangle=l= 3x

Breadth of the rectangle=b= 5

Perimeter= 2(l+b)

= 2(3x+5)

3 0
3 years ago
Help please!!!!..............
Irina18 [472]

Answer:

hi so i think its a

Step-by-step explanation:

4 0
2 years ago
Read 2 more answers
During her eight-hour shift, Sami vacuumed 104 cars. How many cars can Sami vacuum per hour?
Nadusha1986 [10]
104/ 8 = 13.

Every hour she vacuumed 13 cars.
7 0
3 years ago
Read 2 more answers
A map has the scale 0.5 of an inch equals 180 miles. The distance from Springfield to Glenview is 4 inches. How many actual mile
Amiraneli [1.4K]
180 multiplied by 4 is the answer.
6 0
3 years ago
May someone help me on this please please I seriously. someone help
Jet001 [13]
The amount the insurance company expects to make on average on every student the pays is found as follows:
40-(9000\times\frac{2}{3000})=34\ dollars

3 0
3 years ago
Other questions:
  • Order these numbers from least to greatest , 8.102 , 8.1212 , 8.12 , 8.2
    6·2 answers
  • In order to select the new board members. The French club held an election 9 out of 18 club in the election voted in the electio
    10·2 answers
  • Which of the following describes the movement of a figure that is translated according to the rule below? (x,y) (x-7,y+1) Questi
    9·2 answers
  • What is 3/9 =4/y y equals
    11·1 answer
  • Fred wants to make brownies. To make brownies, he needs 1/4 of a cup of flour per batch of brownies. If Fred has 10 cups of flou
    10·1 answer
  • Please anwser this question 2c+2=6
    10·1 answer
  • Find the slope of the line that passes through each pair of points.<br><br> S (3, -6) and T (1, 4)
    11·2 answers
  • The cost of 9 scarves is $65.25. What is the unit price?<br><br> The unit price is $____ per scarf.
    6·2 answers
  • Is (1, 6) a solution to this system of equations?<br> 5x + 2y = 17<br> x + 3y = 19<br> yes<br> no
    9·2 answers
  • What is the value of x
    9·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!