Equal? I don’t rlly understand what this means
76, because the graph shows how many visitors there are around 90 degrees
So Katelyn bought 5.68 pounds of peaches. And one pound of peaches cost $1.49. So that would mean that we would have to multiply the pounds of peaches she bought, with how much each pound costs. 5.68 × 1.49 = ?
Once you multiply these two decimals, you would get 8.4632. So she spent $8.4632 on 5.68 pounds of peaches. You would multiply the two decimals to find how much she spent in all.
1/6 because one divide by six equal 0.166666.....