1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
olganol [36]
3 years ago
7

Can someone help me with this? Write 437.09 as a mix number

Mathematics
1 answer:
AlexFokin [52]3 years ago
6 0
The answer of that question is19.

You might be interested in
What can you times by 9 to 1296 <br> What can you multiply by 9 to get 1296
ozzi

Answer:

144, would be your answer

Step-by-step explanation: Multiply 144 by 9 and you get 1296.

7 0
3 years ago
Which statement best describes why the sale price is a function of the original price?
stich3 [128]

Answer:

  see below

Step-by-step explanation:

A relation is a <em>function</em> when there is exactly one output for each input. That is the case in this table, so the relation between the original price and sale price is a function.

5 0
3 years ago
I need help in this math number 7,I got the picture here for u to know what to do because I don’t understand the question ppplll
tia_tia [17]

You have to find a common denominator for both fractions. I chose the denominator to be 10, so the 1/2 will become 5/10, and 1/5 will become 2/10.

Subtract 5/10 from 2/10. You will get -3/10.

Answer: -3/10

You can check your answer by solving 1/2-3/10=1/5 to see if it is true. (It is:)

5 0
3 years ago
Which is the graph of g(x) = ⌈x + 3⌉?
77julia77 [94]
ANSWER

\boxed {D}


EXPLANATION


The given function is,

g(x) = ⌈x + 3⌉

The parent function of this ceiling function is

g(x) = ⌈x ⌉

When this function is shifted horizontally 3 units to the left, we obtain the transformed function,

g(x) = ⌈x + 3⌉


The correct answer is option D.

See attachment.

6 0
3 years ago
Paper clips costs $7.20 what is the unit price of the paper clips
Olegator [25]
I could help you, but how many paper clips were there? divide 7.20 by whatever number it is...
6 0
3 years ago
Other questions:
  • What whole number is equivalent to 8/2
    14·2 answers
  • When a whole number is multiplied by 104, how does the placement of the decimal point change?
    14·1 answer
  • A gas storage tank is in the shape of a right circular cylinder that has a radius of the base of 2ft and a height of 3ft. The fa
    7·1 answer
  • I need help with numbers 32 , 34 , 36 , WILL MARK BRILLIANT!!
    11·2 answers
  • What is the 30th term of the linear sequence below?<br><br> -5,-7,-9,-11,-13....
    10·1 answer
  • Solve the equation -9v – 9 = -27 for v.
    12·2 answers
  • Triangle X Y Z is shown. Angle Z W X is a right angle. An altitude is drawn from point W to point Y on side Z X to form a right
    14·2 answers
  • Simplify the expression below as much as possible (6-i)+(4+2i)-(-2+i)
    6·1 answer
  • Use the orders of operations to simplify 10(3.25 - 1.25) + 3/4
    6·2 answers
  • to pass a math test, students must orrectly answer at least 0.6 of the questions Donald's schore is 5/8 karen's score is 0.88 gi
    13·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!