Sorry, I don't know what you would say, but to your preference, choose which you would prefer, then back your reasoning with three sentences using evidence from your personality and how the situation would work out for you. It would work out like a persuasive essay, so put a lot of effort and balance your sentences out.
Hope this helped
$4/3=$1.33 per pound.
$9/8 = $1.13 per pound.
The second one is cheaper.
I believe the possible volumes are <span>5 ft long, 4 ft wide and 2 ft deep
5 ft long, 3 ft wide and 2 ft deep
5 ft long 2 ft wide and 2 ft deep
5 ft long, 1 ft wide and 2 ft deep</span>
The value of price (p) at a point of equilibrium is 13.4. Then the correct option is C.
<h3>What is the linear system?</h3>
A Linear system is a system in which the degree of the variable in the equation is one. It may contain one, two, or more than two variables.
The equation of the demand (D) and supply (S) is given below.

Where p is price.
At equilibrium, we have
D = S
Then

More about the linear system link is given below.
brainly.com/question/20379472
Answer:
20
Step-by-step explanation:
because if you subtract 270 by 240 its 20