36. (-)•(-)=(+) 3•12=36 therefore the answer is 36
RB: $51.10/14=$3.65 per lb
Turkey: $42.60/12=$3.55 per lb
Ham: $3.80 per lb
Answer: Turkey is the LEAST expensive
Answer:
For the first page 2nd line they did 88846 squared instead of cubed.
The correct answer is 935,087,000,000,000.
Step-by-step explanation:
what do you mean? what is the measure of f? there isnt a problem or graph that i can see to go off of