1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Bas_tet [7]
3 years ago
8

Patricia paid $584 for 8 nights at a hotel. Find the unit rate

Mathematics
2 answers:
Valentin [98]3 years ago
4 0
67..888889999 lol lololollo
ivann1987 [24]3 years ago
4 0
584/8=73
Therefore it costs $73 a night to stay
You might be interested in
Elizabeth made a scale drawing of her school's basketball court before devising a winning
brilliants [131]

The answer to this question would be 5 by 9.

3 0
1 year ago
Read 2 more answers
Quenstions below/screenshot
Llana [10]

Answer:

Question 2: Radios remaining is the dependent variables and the hours are the Independent variables

5 0
2 years ago
A company paid $72 for 2 cases of printer paper each case contained 12 packages of paper next month the company's office manager
Tems11 [23]
To figure out the cost for 180 packages, you must first calculate how many packages they bought for $72. Since each case holds 12 packages, for $72, the company bought 24 packages (12×2). Then you have to divide 24 into 180 to figure out the cost for those 180 packages and get 7.5. To get the cost of the 180 packages, you must multiply 7.5 (the number of 24 packages that go into 180) by 72 (the cost of one group of 24 packages). You then get 540. The company must pay $540 for the 180 packages.
7 0
3 years ago
Rosie bought a car for £4000.
vovangra [49]

Answer:

3.5%

Step-by-step explanation:

4000*3.5% =1400

4000-1400=2600 percentage rosie loss 3.5%

8 0
3 years ago
What are other ways to write 20,000,000
Klio2033 [76]
2×10 to the 7th power
3 0
3 years ago
Other questions:
  • What are the domain, range, and asymptote of h(x) = 2x + 4?
    10·1 answer
  • Divide multi-digit numbers
    10·1 answer
  • -6(-n+4)= 18 help please​
    8·2 answers
  • Which is the mode for the data set? <br>-1, 0, 3, 4, 3, 1<br><br>-0.5<br>0.3<br>2<br>-1​
    5·1 answer
  • Choose the different ways that a graph can be misleading.
    10·1 answer
  • The difference between two integers is 32.The ratio of these integers is 1:3.Find these integers​
    8·2 answers
  • Enter a digit in each box to complete the division.
    5·2 answers
  • Nicole runs 7 miles in 50 minutes. At the same rate, how many miles would she run in 75 minutes?​
    11·1 answer
  • Plot 9, 2, and -4 on the number line PLS HELP BEEN ON THIS QUESTION FOR 3 HOURS
    6·1 answer
  • Need help with math pls no links
    13·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!