1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Jet001 [13]
3 years ago
13

Show all you work plzzz

Mathematics
1 answer:
PSYCHO15rus [73]3 years ago
4 0

Answer:

U=5

U - 9= - 4

U - 9 +9 = -4+9

U ( -9+9) = -4+9

-9+9=0

U = (-4+9)= 5

U=5

You might be interested in
If I have 2 quarters 12 dimes and 23 pennies how many more pennies will I need in order to have a toldal of $2.00
umka2103 [35]

Answer:

You will need 7 more pennies.

Step-by-step explanation:

4 0
3 years ago
Read 2 more answers
Can someone please put 2x + 3 into words? this is for algebra
Finger [1]

Answer:

A constant with hidden variable being two times on first term increased by three times.

or,

A hidden age of adult twice adding with variable increasing with three times.

4 0
2 years ago
What is the solution to the equation 7,- 5* ++5
maw [93]

Answer:

the answer to the problem is h=7

5 0
3 years ago
Pls help me this is a 66 point question I need real answers ​
larisa86 [58]

Does G equal 2.3?. because this is a very diffacult problem, but the answer may very well be 2.3.

3 0
3 years ago
Read 2 more answers
5231+4331=9562 3696+6939
7nadin3 [17]

Answer:

10635

Step-by-step explanation:

Honestly, I dunno. I just added it.

5 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • 4. I want to open a bakery and I am considering locations at two different shopping centers. Use expected value to determine whi
    11·1 answer
  • Which of the sums below can be expressed as 7(4 + 9)?
    9·2 answers
  • Sorry if im asking too much im not the best with math/ it's not my best subject
    15·1 answer
  • Let​ R(x), C(x), and​ P(x) be,​ respectively, the​ revenue, cost, and​ profit, in​ dollars, from the production and sale of x it
    10·1 answer
  • Watch help video In AUVW, the measure of ZW=90°, UW = 60, VU = 61, and WV = 11. What is the value of the sine of ZU to the neare
    12·1 answer
  • Out of these triangles which of them is a Right Triangle?<br> 4, 6, 10<br> 6, 8, 10<br> 10, 24, 26
    10·1 answer
  • MATH HELP ASAP! MARKING BRIANLISTT!! INEQUALITYS
    15·2 answers
  • A 960-square-foot apartment in New York City costs $540,000. What is the price per square foot? $
    7·1 answer
  • If a hand sanitizer cleans 99.9% of bacteria if u use it 2 times does that make it 100%
    8·1 answer
  • How do I get to -19 from -6
    5·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!