1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Marta_Voda [28]
3 years ago
9

What is two plus two

Mathematics
2 answers:
ZanzabumX [31]3 years ago
7 0
Two plus two or 2+2= 4. Use your fingers and count up 1...2...3...4...5...6...7...8...9...10...
nordsb [41]3 years ago
6 0
2 plus two equals 4...
You might be interested in
if doris paid $5.28 for 4.4 pounds of swiss cheese what was the the price of 1 pound of swiss cheese?
victus00 [196]

5.28/ 4.4 = 1.2 per pound

8 0
3 years ago
Read 2 more answers
Which angles are adjacent to each other ? select all that apply
sukhopar [10]

Step-by-step explanation:

1st one

2nd

4th

8 0
3 years ago
Read 2 more answers
Pls help!! I need to finish this until Friday if not u know.... Trouble
Lena [83]
If she is cutting the chain into 32 pieces a foot each, she has 32 pieces of chain.
7 0
4 years ago
A basketball backboard set that sold for $79 is discounted 15%. What is the sale price?
EastWind [94]

Answer:

67.15

Step-by-step explanation:

subtract 15 percent of 79 from 79

7 0
3 years ago
Read 2 more answers
Mr. pham cuts a cake into 8 equal slices. then, he cuts every slice in half. how many of the smaller slices does he have. use wo
Katen [24]
8 times 2 equals 16 so the answer would be 16

4 0
3 years ago
Other questions:
  • Identify the values of x and y that make the equation 2x + 5i = 16 + (2y)i true. HELP ASAP!!
    14·1 answer
  • 3. What is the area of the circle shown below?<br> Diameter:<br> 28 inches<br> Pi=3.14
    13·2 answers
  • What is an equation of the line with slope 3 that goes through point (-1/2,5/2)?
    15·1 answer
  • The sum of four times a number and eight is between 0 and 12
    11·1 answer
  • I need help, fast! I'll give brainliest whoever answers
    10·1 answer
  • Plzzz need help for this question ​
    12·1 answer
  • Week 5 Test Taking skills, Page 2
    6·1 answer
  • Jasmine has $4.90 in quarters, dimes, nickels, and pennies. She has 2 more dimes than
    9·1 answer
  • Please help! Only if you know!
    13·2 answers
  • Josh made 1 1/3 pounds of trail mix on Monday. On Tuesday, Josh's friend asked him to make him 5/9 of a pound of trail mix. How
    5·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!