Since the cost is $6.75 per pound, and we have 2.6 pounds, multiply 6.75•2.6 to find the cost.
It would cost $17.55.
Answer:
7: 100
8: 40
9: 74
Step-by-step explanation:
In order to determine 1/11 as a decimal you need to divide 1 by 11. This would equal 0.0909090909090909. Rounding this number to three decimal places would equal 0.091.
I think the answer to your question is 15 hope this helps
Answer:
x+133= 130
maybe
Step-by-step explanation: