1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Nataliya [291]
3 years ago
15

Which statements are true about the graph?

Mathematics
1 answer:
N76 [4]3 years ago
8 0

Answer: read for answer

Step-by-step explanation:

The graphs shows exponential decay

The graph shows Y equals 2X reflected over the Y axis

You might be interested in
What is the domain and y intercept?
bulgar [2K]
Domain (negative infinity to positive infinity)
y - intercept = (0,\sqrt[3]{3})
5 0
3 years ago
In.<br> What is the perimeter of this tile?<br> in2<br> 10 in.<br> 8<br> in.<br> 6<br> in.
katen-ka-za [31]

Answer:

Step-by-step explanation:

Would it be 24??

7 0
3 years ago
The cost of a rental is 160 for 5 days. At this rate, how much does it cost to rent the tent for one day?
Olin [163]

the answer is $32 you divide 160 by 5

8 0
3 years ago
Bruce’s dumbbells weigh 9 pounds each. If Bruce has 18 dumbbells , how many pounds do they weigh altogether ?
otez555 [7]

To do this, multiply 9 by 18.  This will show you how much they all weigh if there are 18 and each is 9 pounds.


The answer is 162.


Hope this helps!

7 0
3 years ago
Read 2 more answers
The two square pyramids are similar. The side length of the smaller pyramid is 3/4 the side length of the larger pyramid.Which f
vichka [17]
The answer is <span>A.9/16.

The ratio of areas of two similar squares is the square of the ratios of their similar side lengths. Since </span><span>the ratio of the smaller side length to the larger side length is 3/4, the ratio of areas of two similar squares is:
(3/4)</span>² = 3²/4² = 9/16.
7 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • A 2-pint bottle of dish soap costs $6.04. What is the price per cup?
    9·1 answer
  • Helppppp please !!!!!​
    15·1 answer
  • What is the area of a rectangle that is 3 1/2 x 6 1/2?
    11·1 answer
  • A theater charges $5.00 admission for adults and $2.50 for children. At one showing 240 admissions brought a total of $800. How
    5·1 answer
  • The price of a television increased from $325 to $390. By what percentage was the price of the television increased?
    11·1 answer
  • What is -13 7/12 + 2 1/2
    7·1 answer
  • WHO EVER ANSWERS FIRST WILL GET A BRAINLY!!!!!!PLS BE QUICK
    8·1 answer
  • Last one i guess... ‍ ‍ ‍ ‍ ‍ ‍ ‍
    15·2 answers
  • Karina is baking bread. She buys a small bag of flour that contains 2<img src="https://tex.z-dn.net/?f=%5Cfrac%7B2%7D%7B3%7D" id
    13·2 answers
  • Which statements about mass are true?
    7·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!