To compare fractions , you need to have same denominator.
Just multiply the Numerator and denominator of the fraction by required number so as to get the common denominator.
for example, In this case , the common denominator is 12.
the first fraction is converted as shown, 5/3=5*4/3*4=20/12
similarly, you can convert others.
Once you have common denominator, just compare numerators.
Answer:
Cash Saver has the best price $13.44 per pound
Step-by-step explanation:
Lets work in oz.
PW sells 10 oz for 8.50 so 8.50/10 = 85 cents per ounce
CS sells 8 oz for 6.75 so 6.75/8 = .84 cents per ounce
Remember 16 oz in a pound
Answer:
u just need to pute it right
Find what the sum of the #s could be by multiplying 15*4 since there's 4 #s . 15*4=60 so the sum of the 4 #s is 60
Answer:
Is that you in your pfp?
Step-by-step explanation: