What’s is side AB if I don’t have that I don’t know how to figure out how they correspond
Lbs : 4, 8, 12, 16
cost : 6, 12, ?, 24
12 lbs would cost u $ 18 because the apples cost (6/4) = 1.50 per lb
You need to change 17% to decimal by moving the decimal to the right by 2x
so you will get .17*800=136
First divide by 2
|x+1/4|=3
Then you pick the possible answers
|x+1/4|=3
|x+1/4|=-3
2 3/4 or -3 1/4