Chair 1.25 table 6.25 the process is shown in the following picture
To solve this all we need to do is multiply.
Since 1 kg is for $8, then we will multiply to see how much 16 kg would be for.
16 × 8 = 128
So, 16 kg is for $128.
Hope I helped ya!!!!
Answer:
yes, idk if thats the answer you are looking for though
Answer:
Step-by-step explanation:
3+6+x+4+3=94
16+x=94
x=78
The mode is 4