1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Rina8888 [55]
2 years ago
8

Sandy has $200 in her bank account

Mathematics
1 answer:
Darya [45]2 years ago
4 0
200 - 6 * 19.98 = 119.88 

You might be interested in
Determine whether $10.62/61lb = $7.05/4lb form a proportion. Explain.
Jlenok [28]
It would be $1.76 for 1 lb, then you would times that by 61 and if it equals 10.62, it is proportional. I multiplied it and got $109.28/ 62 lbs so it can not form a proportion.
5 0
2 years ago
Read 2 more answers
Help me out plz it’s due rn
MatroZZZ [7]

Answer:

Step-by-step explanation:

5 0
2 years ago
Read 2 more answers
A play station costs $500, but you want to only pay $450. How much discount in percents do you want?
Alexus [3.1K]

Answer:

You only want a 10% discount...

500 - 450 = 50  

50/500 = 1/10 = .1 = 10%

4 0
3 years ago
Read 2 more answers
Howwww?????<br> Answersss????
Anastaziya [24]

Answer:add 8 red

Step-by-step explanation:

the ratio is 1 red to 3 blue so you would add 8 red so it would be 9-3 which when u simplify it would be 3:1

3 0
3 years ago
Can anyone help me with this ?
Setler [38]

hope it can help you,x=-5,x=2

calculation is given in the picture

7 0
2 years ago
Other questions:
  • The following question has two parts. First, answer Part A.
    10·1 answer
  • A sliver of gold has a volume of 0.678 cm3. What is the mass of this sliver of gold?
    12·1 answer
  • Marta has 1 cubic yard of sand to build a wall in the shape of a rectangular prism that is 20 inches tall and 5 inches wide. To
    10·2 answers
  • Write in simplest form. 1/6 divided by 6 divided by 6
    13·1 answer
  • What is £390 shared as 5:8 ratio
    6·1 answer
  • Garrick's science class recycles old batteries at the TRECA recycling center. The center pays a fixed amount for each ounce of m
    9·2 answers
  • The sum of three consecutive integers is three more than twice the middle integer. Create an equation and solve to find the inte
    13·1 answer
  • Solve 4x-2y=6 for x in terms for y
    6·1 answer
  • Look at the graph below. What is the slope of the line?
    15·1 answer
  • D(3, 6), E(-4,-3), F(6, 1) and<br> D'(1, 6), E'(8, -3), F(-2, 1)
    5·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!