1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
notka56 [123]
3 years ago
7

HELP 20 POINTS..... roline bought 20 shares of stock at 101/2, and after 10 months the value of the stocks was 111/4. If Carolin

e were to sell all her shares of this stock, how much profit would she make?        A. $10   B. $225   C. $210   D. $15
Mathematics
1 answer:
zhuklara [117]3 years ago
6 0
I believe the answer is:

D. $15
You might be interested in
Simplify the expression r^-3 s^5 t^2/r^2 st^-2
german
Hello here is a solution : 

7 0
3 years ago
How to get my answer
laila [671]
The answer is 40!!!
3 0
3 years ago
How many tattoos does Niall Horan have?
kaheart [24]

Answer:

none

Step-by-step explanation:

he works for one direction.

4 0
3 years ago
Read 2 more answers
Rewrite the products as a power:<br><br> b^3*x^3<br><br> x^2*y^2*z^2<br><br> 32a^5
ira [324]

There is the answer hope you like it I also added the steps

3 0
2 years ago
Which equation has a graph which is perpendicular to the line y = 2x and which passes through the point (2, 3)?​
Rama09 [41]

Answer:

y-3=2x * (x-2)

Step-by-step explanation:

hope this helps

6 0
2 years ago
Other questions:
  • Given that lines a and b are parallel and that m∠6 = 65°, find m∠3.
    15·2 answers
  • -5 x -6=?<br> -90<br> 90<br> -30<br> 30
    9·2 answers
  • What is the percent change of 150 to 175?
    13·1 answer
  • The value of a=?<br> 0.25a+0.5=4.5
    15·1 answer
  • One apple and three oranges cost $5.10 and another 5 oranges and one Apple cost $7.50 what is the price of one apple and one ora
    13·1 answer
  • (1+6)9<br> _______=<br> 5²-4
    5·1 answer
  • What is the solution to the equation?
    8·1 answer
  • The diagram shows a sketch of John's yard. He wants to plant grass, so he must calculate the area of the yard. The distance from
    14·1 answer
  • At rolling hills middle school, the ratio of the total number of students to the number of students with pets is 3 to 1. If ther
    15·1 answer
  • Multiply the following<br> (-7pq^2r^3) * (-13p^3q^2r)
    9·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!