1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
worty [1.4K]
3 years ago
6

1 - 1/3, 2 - 4/6, 1 - 3/9, 2 - 1/2, please answer them

Mathematics
2 answers:
marusya05 [52]3 years ago
5 0
#1 - 2/3
#2 - 1 1/3
#3 - 2/3
#4 - 1 1/2
vagabundo [1.1K]3 years ago
5 0
#1 || 1 1/3
#2 || 2 2/3
#3 || 1 1/3
#4 || 2 1/2
Hope that you had to simplify!
You might be interested in
Which number is irrational?<br><br> A.-4<br> B.2/9<br> C.sqrt of 11<br> D.8.26... (repeating 6 only)
BartSMP [9]
<span> irrational
</span>
answer

<span>C.sqrt of 11

</span>
7 0
3 years ago
Type the correct answer in each box. Use numbers instead of words. The cost of cereal is proportional to the number of ounces. C
lisov135 [29]

Answer:

Step-by-step explanation:

To find the cost per ounce, divide the cost by the number of ounces. The cost is $2.72 and the number of ounces is 16, so the cost per ounce is $2.72/16 = 0.17. Multiply the cost per ounce by the amount asked to calculate for, 0.17 x 28 = $4.76

To conclude, the cost of 28 ounces of cereals is $4.76.

5 0
1 year ago
Cuanto es la raíz cuadrada de 3
marshall27 [118]
La raíz cuadrada de 3 es 1.73
7 0
3 years ago
Will give brainliest to whoever helps
-BARSIC- [3]
X-4y=0 is the answer
3 0
3 years ago
Read 2 more answers
Plz help me will give brainliest
rosijanka [135]

Answer:

10

Step-by-step explanation:

8 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Is the function h(x)=<br> -<br> 4x+7 linear or nonlinear?
    13·1 answer
  • Solve 8x-5&gt;or=27<br> Epic<br> Epic<br> Epic<br> Epic<br> Epic<br> Gamer momeent
    6·2 answers
  • Which of these equations correctly represents the following scenario: In her prime, 40 million people knew who Britney Spears wa
    12·1 answer
  • A computer consulting firm presently has bids out on three projects. Let Ai = {awarded project i}, for i = 1, 2, 3, and suppose
    12·1 answer
  • Brain bought a used car for $3500. A month later he sold the car for $3000, a loss of $500. His selling price was approximately
    15·1 answer
  • Quick question please help
    12·1 answer
  • 3+(2+8)2ndpower ÷4×(1/2) 4th power​
    7·1 answer
  • Place the numbers +14/3 -4 -3.95 -13/3 and -4.25 from least to greatest
    7·1 answer
  • I NEED HELP PLEASE!!!
    9·1 answer
  • Your outlook on the increasing spread of epidmics
    11·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!