Answer: 13.5 ounce bottle for $2.19
a 29.2 ounce bottle for $5.37
The 29.2 ounce bottle is better
Step-by-step explanation:
13.5 ounce bottle for $2.19
a 29.2 ounce bottle for $5.37
find the ratios
13.5/2.19 = $6.16 per unit
29.2/5.37 = $5.44 per unit
Answer:800-300
Step-by-step explanation:
since there is a 1 after the 8 it would go down to 800 and there is a 8 after the 2 so it would go up to 300
Answer:
8 is the slope . I got m=8 but I got confused where m came from .