1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
mr Goodwill [35]
3 years ago
12

G(x) = (x - 5)2 + 223 DONE

Mathematics
2 answers:
marshall27 [118]3 years ago
7 0
BUaisisjjs jsjsjsjs
suter [353]3 years ago
4 0
The answer is: x = -213/2
You might be interested in
A cabinetmaker buys 3.5 liters of oak varnish. The varnish costs $4.95 per liter. How much does 0.5 liters of varnish cost?
victus00 [196]

Answer:

$2.47

Step-by-step explanation:

The cabinetmaker would have paid $13.31 for everything.

5 0
3 years ago
Read 2 more answers
Which of these is a synonym of 'closing sentence"? *
Sophie [7]

Answer:

conclusion because you are concluding eveything you said in the paragraph before.

4 0
3 years ago
Which shapes make up this composite figure?
adelina 88 [10]

Answer:

Step-by-step explanation:

3 0
3 years ago
Read 2 more answers
3.) A 24 pack of soda costs $6.48.<br> What is the unit rate of cost per can?
Dmitry [639]

Answer:

$0.27

Step-by-step explanation:

The unit rate of cost per can would equal total costs divide by total can

= $6.48 / 24

= $0.27

Hope this helped :3

4 0
3 years ago
ASAP I WILL GIVE BRAINLIEST
adelina 88 [10]

Step-by-step explanation:

y for the last one i dunno about the other 2 cause i cant see there drop down menus

7 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Find the greatest common factor whats 24 and 30
    12·1 answer
  • a pair of dice is rolled. the observation is the number that comes up on each die. the event, e, is “the sum of the dice is eith
    7·1 answer
  • A display case of sweaters are marked 3 for $44. If Betty wants to buy 21 sweaters, how much will Betty spend (not including tax
    9·1 answer
  • Amar keeps picking playing cards out of a standard deck of 52 cards in the hopes that he will
    7·1 answer
  • Poor health is caused by not exercising
    11·1 answer
  • Chas build a circular pattern for his dog The radius of the pen is 9 feet how much fencing did Chaz use for the pen
    12·1 answer
  • Solve for x.<br> 3(3x+3)-5x-4= 25
    6·2 answers
  • Sara is holding a fraction tile labeled 1/3. How many 1/3 fraction tiles are needed to equal the fraction tile labeled 1
    9·1 answer
  • A number n is multiplied with —9 to give 63. Find the value of n.
    7·2 answers
  • What is the solution to the quadratic equation below? x^2-8x+16=11
    5·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!