Answer: D. 136in^2
Step-by-step explanation:
Find the surface area if all sides and add
4*10=40
2*4=8
2*4=8
4*10=40
2*10=20
2*10=20
40+40+8+8+20+20=136
136in^2
Unit price = total price / size
unit price for 25 ounce can :
$4.80 / 25 ounces = $0.192 per ounce
Answer:
7 miles
Step-by-step explanation:
you want to take the total miles and devide it by total time, (35/5) and that would be your answer.
Answer:
Option C.
Step-by-step explanation:
The given expression is
It can be written as
Therefore, the correct option is C.