Answer:
It is 9.
Step-by-step explanation:
Answer:
Unit rate is $7 per pound.
6 pounds will cost $42
You can buy 10 pounds for $70
Step-by-step explanation:
28/4 = $7 --> Unit rate is $7 per pound.
7 × 6 = $42 --> 6 pounds will cost $42
70/7= 10 --> You can buy 10 pounds for $70
Answer:
The answer is 131
Step-by-step explanation:
Answer:
The correct answer is A, Point P
Step-by-step explanation:
since the additive inverse of 2 is -2 because -2 + 2 = 0 the correct choice must be choice A, Point P.
Answer:
sjobciducbqpfhivñqrjivbñkqjvbñqjirv