1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Andreyy89
4 years ago
13

What would my final balance be if I put $650 in the bank for 60 months with an interest rate of 6%?

Mathematics
1 answer:
yarga [219]4 years ago
8 0
The balance would be $195
You might be interested in
What is the value of 6x+7y−56x+7y−5 when x = 2 and y = 3?
Bingel [31]
You need to Solve 62+73-562+73-5 which should get you -359
4 0
3 years ago
Identify two angles that are marked
Natalka [10]

Answer:

Angles G and H are congruent.

Step-by-step explanation:

5 0
2 years ago
Questions are in the below picture
trasher [3.6K]
I don’t see the picture.
5 0
3 years ago
Is 2CO + 2NO → 2CO2 + N2 balanced
Advocard [28]
Yes, the equation is balanced. (brainliest?)
7 0
3 years ago
PLEASE HELP!!
marin [14]
I hope this helps you

3 0
3 years ago
Other questions:
  • Generalize the pattern by finding the nth term 2, 6, 12, 20...
    11·1 answer
  • Round each whole number to the given place value. <br> 437 to the tens place
    9·1 answer
  • If the difference of four times a number and 9 is 41 what is the number
    11·2 answers
  • Mike wants to save $1,750 in the next 12 months. He plans to save $150 each month for the first 11 months.
    7·2 answers
  • The logo for Chris's Calculator Company is 3 semicircles. The logo will be placed on the company building and will be 4 feet tal
    14·2 answers
  • Amelia is participating in a 60-mile spin-a-thon. Her spin bike keeps track of the simulated number of miles she travels. She pl
    12·1 answer
  • GIVING BRAINLIEST Write a proportion that could be used to solve for each variable. Then solve. 7 pencils for $1.68 p pencils fo
    12·1 answer
  • . Keisha and her mom are at the grocery store. Keisha's mom allows her to buy a 2 pound bag of candy. Keisha can choose gummy wo
    9·1 answer
  • The 16 oz jar of Peanut Butter costs $4.82. What is the cost per oz?
    10·1 answer
  • I’ll give brainliest
    6·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!