First and third, second can still be simplified.
Answer:
what do you mean there is no pictures
97.45 / 5 = 19.49 per gallon
and then there is 21.95 per gallon
the better deal would be the 5 gallon bucket for 97.45 because if u buy it this way, it is cheaper by the gallon
Answer: YES
<u>Step-by-step explanation:</u>
8p - 2q = 14
8(1) - 2(-3) = 14
8 - -6 = 14
8 + 6 = 14
14 = 14
TRUE
Answer:
25 pi
Step-by-step explanation: