18 I’m pretty sure that is the answer that
U want
The ratio of the length of the room to its area is
Answer:
C, 15
Step-by-step explanation:
i looked it up
To find the unit price of each item you want to divide:
Fresh water:
$1.76 / 16 = $0.11
Spring water:
$2.40 / 20 = $0.12
So the statement that is true is B) Fresh water has a lower unit price of $0.11/ounce.
Hope this Helps!!
it is none since there is no relation