Answer:
6
Step-by-step explanation:
Answer:
The answer is x < -1
Step-by-step explanation:
Isolate the variable by dividing each side by factors that don't contain the variable.
Hoped this helped!
brainly, please?
Answer:
G) $3.60
Step-by-step explanation:
First, we need to find the unit rate of the 6 pounds of tomatoes Harry bought.
Unit rate: cost/unit
Unit rate: $4.32/6 lbs. ⇒ $0.72
This means a pound of tomatoes costs $0.72.
Now that we know the unit rate, we can find the total cost that Connie paid for 5 pounds of tomatoes.
0.72(5) = $3.60
Therefore, the correct answer is G) $3.60.
Hope this helps!
Answer: Convert 6.1 Milliliters to Liters (ml to L) with our conversion calculator and conversion tables. To convert 6.1 ml to L use direct conversion formula below.
6.1 ml = 0.0061 L.
You also can convert 6.1 Milliliters to other Space (popular) units.
6.1 MILLILITERS
=
0.0061 LITERS
hope this helps ❤️
Step-by-step explanation: