1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
LenaWriter [7]
3 years ago
13

PLEASE HELP ASAP 20 PTS

Mathematics
1 answer:
Natalija [7]3 years ago
7 0
1. H and E i dont know the rest if I’m being completely honest but there’s the first one for you
You might be interested in
A pack of four CFL bulbs cost $5.12 what is the cost for CFL bulb HELPPP MEHHH BTW ADD ME ON FORTNITE poineytail360
OverLord2011 [107]

$1.28

If you divide $5.12 by 4 you get 1.28

so it's 1.28 per

3 0
3 years ago
Area & perimeter
solong [7]

Answer:28

Step-by-step explanation:

7+7+7+7

7 0
3 years ago
CAN YOU PLEASE HELP ME WITH THIS PROBLEM???
ozzi

Answer:

Step-by-step explanation:

tan \ 50 =\dfrac{opposite \ side}{adjacent side}\\\\\\1.19=\dfrac{21}{MD}\\\\\\1.19*MD=21\\\\MD = \dfrac{21}{1.19}\\\\\\MD = 17.65

4 0
2 years ago
Find f (0) if f(t) = t2 – 2t – 5.
Sonbull [250]
Answer is -5.

Explanation- Since t equals 0. You put 0 in place of every t.

0(2)- 2(0)- 5 =
0-0-5= -5
8 0
3 years ago
Read 2 more answers
I need help!!<br> I have only 5 mins
Aleksandr [31]

Answer:

it is 11 i believe if not sry delete my answer

Step-by-step explanation:

7 0
3 years ago
Other questions:
  • What are some facts about expressions
    9·1 answer
  • Please solve this, will rate 5 stars and mark as STAR!​
    11·1 answer
  • The lock is numbered from 0 to 49. Each combination uses three numbers in a right, left, right pattern. Find the total number of
    15·1 answer
  • 15 divided by 266 I need R
    5·1 answer
  • $220 for the 12ft of rope.How much is gor 1 feet?Find the unit rate.Round to the nearest hundredth if necessary
    9·1 answer
  • John and 2 friends are going out for pizza for lunch. They split one pizza and 3 large drinks. Thepizza cost $12.00. They spend
    12·1 answer
  • In the pet show, 3/8 of the pets are dogs. Of the dogs, 2/3 have long hair. What fraction of the pets are dogs with long hair?
    10·2 answers
  • Based on a poll 62% of internet users are more careful about personal information when using a public wifi hotspot. What is the
    5·1 answer
  • I’ve been stuck in this question. Please help me.
    5·2 answers
  • HELPPP!! ASAP NO ROCKY LIL HOMIE I NEED TO PASS THIS YEAH
    8·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!