1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
romanna [79]
3 years ago
8

What percent of 126 is 22

Mathematics
2 answers:
makkiz [27]3 years ago
5 0
17% ? Idont know if its 22 divided by 126 or 126 divided by 22
Mars2501 [29]3 years ago
5 0

Answer:

175%

Step-by-step explanation:

You might be interested in
Which of the following is equivalent to 5
joja [24]

Answer:

I need info

Step-by-step explanation:

7 0
2 years ago
Read 2 more answers
7. On Thursday, Kim purchased a medium iced caramel latte and a blueberry muffin for $5.18. Then, on Friday, Kim
sashaice [31]

Answer:

Cost of medium iced caramel latte = $3.59

Step-by-step explanation:

Assume;

Cost of medium iced caramel latte = x

Cost of blueberry muffin = y

So,

On Thursday

x + y = 5.18......eq1

On Friday

2x + 3y = 11.95.....eq2

Eq1 × 3

3x + 3y = 15.54......eq3

eq3 - eq2

x = 3.59

Cost of medium iced caramel latte = $3.59

4 0
2 years ago
Fill in the blanks for each box
Aliun [14]

Answer:

hi

Step-by-step explanation:

7 0
3 years ago
I need loads of help!! If you know how to do this please help me!!!<br><br> It’s 6 and 7
dlinn [17]
6- comedy and action
7- .75
8 0
3 years ago
A scientist is studying bacteria in a dish and discovered they grow and can 3 be tracked using the formula: 5*(1.50)^x +10, wher
scoray [572]

Answer:

D

Step-by-step explanation:

if x= number of hours replace the x by 9

so you have 5×(1.50)^9+10=

5×(192.21)+10 = 202.21 so 202 will be nearest whole number

6 0
2 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • In your notebook, set up the following addition using a vertical format and find the sum of the given polynomials. 3x^2 + 2x - 5
    7·2 answers
  • A 2-pack of notebooks costs $3.00. What is the unit price? per notebook
    7·2 answers
  • What is the value of k?<br><br><br><br> 11= −3k − 22 − 8k<br><br> Can somebody help me plz?
    14·2 answers
  • Complete the ordered pairs so they are solutions of the equation:
    6·1 answer
  • ASAP PLEASE AND THANK YOU
    15·1 answer
  • Solve (x - 2 &lt; 5) U (x + 7 &gt; 6).
    11·1 answer
  • If tan 0 = 8/15, what is sin 0?
    6·1 answer
  • Alyssa is driving to Chicago, and she is traveling at 60 miles per hour. If Chicago is 96 miles away, how long will it take her
    11·2 answers
  • What is the sum of the measures of the angles of this 9-sided polygon?
    5·2 answers
  • Can someone help me solve question 2 and 3?
    13·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!