Divide total price by quantity:
15.60 / 6 = 2.60
Unit price = $2.60
It is
hypotenuses^2 = base^2 + perpendicular^2
hope it helped
Answer:
Line 1, y=-3, x=-3
Line 2, y=2, x=1 1/3
Step-by-step explanation:
<em><u>Explanation</u></em>:
The only information we have to go on is that ∠AWZ ≅ ∠XYC. However, these are not specific kinds of angles that can prove lines parallel. If we had a pair of alternate interior angles, such as ∠AWZ and ∠WZY, we could say that the lines are parallel. However, we do not have enough information.
The answer is 3, and now you know