1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
patriot [66]
3 years ago
8

Heeeelllpppp

Mathematics
2 answers:
Feliz [49]3 years ago
7 0

Answer:

11.85 ounces to 12.35 ounces

Step-by-step explanation:

A P E X

lapo4ka [179]3 years ago
7 0

Answer: 11.85 ounces to 12.35 ounces

Step-by-step explanation: A P E X

You might be interested in
Lamar pays 15.60 for a pack of 6 towels. Find the unit price in dollars per towel. If necessary, round your answer to the neares
soldi70 [24.7K]

Divide total price by quantity:


15.60 / 6 = 2.60

Unit price = $2.60

7 0
2 years ago
What is the Pythagorean relationship between PQR triangle
IrinaK [193]
It is

hypotenuses^2 = base^2 + perpendicular^2

hope it helped

5 0
3 years ago
Read 2 more answers
Ok I have math hw , and we are doing solving systems of linear equations by graphing and i can’t find where these two lines inte
likoan [24]

Answer:

Line 1, y=-3, x=-3

Line 2, y=2, x=1 1/3

Step-by-step explanation:

6 0
3 years ago
A classmate said that line AB and line DC are parallel based on the diagram below. Explain your classmates error.
MatroZZZ [7]

<em><u>Explanation</u></em>:

The only information we have to go on is that ∠AWZ ≅ ∠XYC. However, these are not specific kinds of angles that can prove lines parallel. If we had a pair of alternate interior angles, such as ∠AWZ and ∠WZY, we could say that the lines are parallel. However, we do not have enough information.

3 0
3 years ago
What is 1+2= because I don't really know
sweet-ann [11.9K]
The answer is 3, and now you know
3 0
4 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Which of the following statements are true?
    5·2 answers
  • a car travels 480 miles in 7 1/2 hours. if the driver continues to travel at the same average speed, how many miles will the car
    14·1 answer
  • How many digits of pi do you know?
    8·2 answers
  • I need help understanding “1 more foot every...”
    8·1 answer
  • Round number to the nearest hundred 293
    12·2 answers
  • Heather bought three nectarines for 2$. how many can paul buy with 12$
    11·1 answer
  • Multiply 725base 9× 367base 9​
    7·1 answer
  • PLS ANSWEE!<br><br> B.<br> Two angles that share a common vertex and side. <br><br> Geometry vocab
    10·1 answer
  • Estimate 591 divided by 29
    8·2 answers
  • 7 bus loads each carrying 35 students arrived at the game joining 23 students who were already there. Evaluate the expression 23
    9·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!