A 36oz box of cereal costs $5.04. What is the cost per ounce?
2 answers:
Hey there yo!!
To find out the cost per ounce :
Divide $5.04 by 36oz .
Your answer is 0.14 cents per ounce.
~ TRUE BOSS
$.14 per ounce
hope this helped!!
You might be interested in
7c^2d^2-14cd
Hope this helps a bunch!!!!!!!!!!!!
Answer:
5 pounds
Step-by-step explanation:
80 - 39.85 = 40.15
40.15 ÷ 8.03
= 5
Answer:
The answer is 490
Step-by-step explanation:
It takes 10 hours at 49MPH so you have to multiply 49 miles × 10 hours which gives you 490 miles
_ _
| - 17 |
PQ = | - 3 |
| - 37 |
|_ 49 _|
Step-by-step explanation:
correct answer 2) y> 3x+2