6+1
8-1
10-3
14-7
Theses are also equal to ur answer
So for the cranberry muffin, for every 12 (a dozen) it's $3
Banana nut muffin: for every 12, it's $4.32
take the $3 and divide it by 12 which is $0.25 for every cranberry muffin
take $4.32 divide by 12 and you get $0.36 for every banana nut muffin
so $0.25 + $0.36 = $0.61
Therefore the answer is B
Tfgycg hcjg hg bgguvv hcjugb bybvh
Answer:
$1,5
Step-by-step explanation:
total money spent - cost of magazine = money spent on candy bars
$11 - $5 = $6
money spent on candy bars divided by number of candy bars = price of one candy bar
$6 / 4 = $1,5
Answer:
False
Step-by-step explanation:
At any X point, there should be only one Y point. So at X=1, function should intercept Y axis only at a single point, whereas this graph intercepts it two times. It is not a function, but it is a graph.