1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
egoroff_w [7]
3 years ago
9

HELP!!!!!!!!!!!!!!!!!ASAP!!!!!!!!!!!!!!!

Mathematics
1 answer:
MAXImum [283]3 years ago
5 0
12.8-12.4=0.4

0.4 divide by 12.4 = 0.0322

0.0322 x 100 = 3.22%
You might be interested in
A parabola has a vertex at (-5,3). What is the equation of the parabola?
makvit [3.9K]

Answer: I took a screen shot hope it helps

Step-by-step explanation:

7 0
2 years ago
Solve (x+6)square =40
Kryger [21]
Approximately 0.3246 (rounded to the nearest ten thousandth). Find the square root of 40, then subtract 6.
4 0
3 years ago
Read 2 more answers
Change 75 millimeters to decimeters. <br><br>       A. 750 dm   B. 7.5 dm   C. 7500 dm   D. .75 dm
n200080 [17]
We know that 1 mm=0.01 dm
75 mm=0.75 dm
choice D
7 0
2 years ago
Read 2 more answers
What is the surface area of a rectangular prism with a length of 3 mm, a width of 5 mm, and a height of 8 mm?
kherson [118]
158, because to solve this question we first need to know the formula for finding the surface area of a rectangular prism which is A=<span>2<span>(<span><span><span>wl</span>+<span>hl</span></span>+<span>hw</span></span><span>) then you just need to input the numbers like so A=2(5*3+8*3+8*5) then when you simplify this down you get A=2(79) then distribute like so so A=158

Enjoy!=)</span></span></span>
8 0
2 years ago
What is the unit rate of $2.50 for 5 ounces
ss7ja [257]
2.50 / 5 = 0.50 per oz
6 0
3 years ago
Other questions:
  • Geometry math question no Guessing and Please show work thank you
    9·1 answer
  • If x is 6, then 7x=<br> A. 13<br> B. 42<br> C. 42x<br> D. 76
    7·2 answers
  • Correct answers only please!
    9·1 answer
  • Find the equation of the line that Passes through -2,9 and is parrallel to y=5x+2
    11·1 answer
  • 2x^2+x=4<br><br> How do you determine the solution
    7·1 answer
  • Please help me with this!!!!
    12·1 answer
  • Eva is at a sushi restaurant. She ordered 2 pieces of squid for a total of $3.50, 1 piece of
    12·1 answer
  • Write 1 390 000 in standard form.
    15·1 answer
  • The additive inverse opposite of 12 integer
    11·1 answer
  • Help me PLS! Anyone !!!!!!
    5·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!