1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
scoundrel [369]
3 years ago
15

What is the standard form of 46

Mathematics
1 answer:
Korolek [52]3 years ago
4 0

Answer:

46

Step-by-step explanation:

46 is already in standard form

You might be interested in
How are integers and rational numbers different
irga5000 [103]

Answer:

An integer is a whole number, positive or negative. A rational number is a number which can be expressed as a fraction between 2 whole numbers. An integer is a rational number, because every integer can be expressed as a fraction between itself and 1, both whole numbers.

Step-by-step explanation:

5 0
3 years ago
Karl is thinking of holding a mini lottery to raise money.
Katena32 [7]

Answer:

ok

Step-by-step explanation:

5 0
2 years ago
. If you saved $2.00 on january 1, $4.00 on february 1, $8.00 on march 1, $16.00 on april 1, and so on. how much money would you
SIZIF [17.4K]
=2+4+8+16+32+64+128+256+512+1024+2048+4096
=8190
4 0
3 years ago
Read 2 more answers
there are 1012 souvenir paperweights that need to be packed in boxes each box will hold 12 paperweights how many boxes will be n
Rzqust [24]

1012 divided by 120 is 8.43 so 9 boxes will be needed

5 0
3 years ago
Organic milk costs $2.52 per gallon. at this rate, how can the price of 4 gallons be determined?
asambeis [7]

Let's make an equation where x is the number of gallons and y will be the overall price.

2.5x=y; since it is $2.52 PER gallon, you need to multiply the amount of gallons by the cost. In this case, it is 4.

2.5(4)=10

So, the price of 4 gallons is $10.

8 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Find the unknown value in the proportion: 7⁄15 = x⁄75
    12·2 answers
  • Find the slope and y intercept for y=x+7
    14·1 answer
  • Determine which of the lines, if any, are parallel. Explain.
    7·1 answer
  • Tom has a faulty light switch. If he calls an electrician to come and fix it, the electrician will
    9·2 answers
  • What is the sum of the first 9th terms [S(9)]
    9·1 answer
  • Gertrude started an experiment with 15 gummy bears. After 6 days, there were 1,523 gummy bears. Write an exponential function th
    7·1 answer
  • Hi i need help with this algebra vocabulary please
    8·2 answers
  • Help pls! i cant figure it out
    12·2 answers
  • -1 to the 5 power + (-1+3) to the 2nd power
    12·1 answer
  • 4 tons of sawdust cost $3,120.00. What is the price per pound?
    15·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!