1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Stells [14]
3 years ago
10

8.61 X 10^-8 as decimal form. ASAP

Mathematics
2 answers:
ipn [44]3 years ago
8 0

0.0000000861 is your answer

zimovet [89]3 years ago
7 0

i dont know sorry dont have my calculator

You might be interested in
5. What is the center of (0.1, 0.3, 0.02, 0.09, 0.4, 0.05, 0.26}?<br> 0.2<br> 0.3<br> 0.1<br> 0.4
Dima020 [189]

Answer:

0.09

Step-by-step explanation:

The data set is:

0.1, 0.3, 0.02, 0.09, 0.4, 0.05, 0.26

The number in the middle is 0.09. Hope this helps!

3 0
3 years ago
If a right circular cone intersects a plane that runs parallel to the edge of the cone, the resulting curve will be a(n)?
faust18 [17]
Question: <span>If a right circular cone intersects a plane that runs parallel to the edge of the cone, the resulting curve will be a(n)? 

Answer: Parabola

HOPE THIS HELPS! ^_^</span>
6 0
3 years ago
Read 2 more answers
PLEASE HELPPP I WILL MARK BRAINLIEST
alexira [117]

Answer:

8,13,18

Step-by-step explanation:

n=1

8+5(0)=8

n=2

8+5(1)=13

n=3

8+5(2)=18

4 0
3 years ago
Read 2 more answers
What number is one thousand more than 6,861
Lera25 [3.4K]

The answer is

7,861.


4 0
4 years ago
Read 2 more answers
dives from a platform that is 5 meters above water. dive takes her 2.5 below the surface of the water. How far does ​'s dive tak
weeeeeb [17]

Answer:

7.5 meters

Step-by-step explanation:

Stay safe!!! Stay 6 feet!!

5 0
4 years ago
Other questions:
  • A company pays 75 percent of each employee's medical care premium. If the employee portion is $50 per month and there are 100 em
    5·2 answers
  • What is the equation of the line that passes through the point (−3,−11) and is parallel to the line with the equation y=2x−4
    9·1 answer
  • Choose the like terms: 3h, i, 4i is it i and 4i
    15·2 answers
  • Is this answer right?
    5·2 answers
  • What is the measurement<br> Or side rs
    8·1 answer
  • You are school supply shopping in together as a package of six pencils for $2.70 how much does each pencil cost
    12·2 answers
  • It costs $32 per day to rent a medium-sized car, plus $0.25 for each mile driven over 150 miles. The equation that represents th
    10·1 answer
  • Please help me with this<br> question​
    10·1 answer
  • —<br> what's .612 with twelve repeating as a fraction in its simplest form?
    10·2 answers
  • What is 2.5% of 250 ??
    12·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!