1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
lina2011 [118]
3 years ago
8

The driveway in front of the brown house is 35 meters long. The driveway in

Mathematics
2 answers:
galben [10]3 years ago
7 0

Answer:4,165 because you have to subtract the 4200 and 35 because when you read the word problem it says difference which means subtract

Step-by-step explanation:

laiz [17]3 years ago
6 0
4,165 because you have to subtract the 4200 and 35 because when you read the word problem it says difference which means subtract
You might be interested in
If y = -12 when x = 9, find u when x = -4
True [87]

Answer:

y should equal -25 if i did the math right

Step-by-step explanation:

-12 and 9 have a difference of -21 so if i subtract -21 from -4 it would equal -25.. hope this helps!!

4 0
2 years ago
Find the sum. Write your answer in simplest form.
Masteriza [31]

Answer:

19/20

Step-by-step explanation:

write all numerators above the common denominator 20

14+5/20

19/20

4 0
3 years ago
The amount $180.00 is what percent greater than $135.00?
svp [43]
It would be: 180/135 * 100 = 36/27 * 100
= 4/3 * 100
= 400/3 = 133.33

It means, 180 is 133.33% of 135. So, the difference would be: 133.33 - 100 = 33.33%

In short, Your Final Answer would be 33.33%

Hope this helps!
5 0
3 years ago
Read 2 more answers
Simplify 4x²y+5xy²+3x²y+2x​
Viefleur [7K]

Answer:

7x^2y+5xy^2+2x

Step-by-step explanation:

3 0
2 years ago
Antwan used 12 yards of twine to wrap a tree, 16 feet of twine to wrap a stack of newspapers, and 18 inches of twine to hang a p
klasskru [66]
We cannot answer that without knowing how much he had originally.
8 0
2 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • A box with no top is to be constructed from a piece of cardboard whose length measures 88 in. more than its width. the box is to
    11·1 answer
  • Aaron bought a sandwich for $4.05, a bag of chips for $2.45, and a drink for $2.00. The tax was $0.70. He gave the cashier $10.0
    9·1 answer
  • Unit rate for $4.95 for 3 tacos
    10·1 answer
  • Alma reasoned that adding a rational number with an irrational number would give you a rational number. is alma correct? explain
    15·2 answers
  • The surface area of a cone is found using the formula SA = Pir2 + Pirl. Describe what each part of the formula represents and ho
    9·2 answers
  • Yoooooooooooooooooooooooooo can you please help me!?
    12·1 answer
  • Tom is building a pool. He plans to dig a hole 20 feet wide and 50 feet long. He wants the pool to hold 7500 cubic feet of water
    8·1 answer
  • Find the unit rate.<br><br> $4.80 for 6 cans<br><br> The unit rate is $<br> per can.
    5·2 answers
  • Find the solution <br><img src="https://tex.z-dn.net/?f=3%282x%20%2B%2012%29%20%3D%206%28x%20%2B%206%29" id="TexFormula1" title=
    11·2 answers
  • Question
    9·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!