Answer: corn flour
Step-by-step explanation:
WF: 12.5/5 =2.5 per pound
RF: 24/8 = 3 per pound
CR: 33.75/15 = 2.25 per pound
SF: 55.2/24=2.4 per pound
Answer: 222 cents
Step-by-step explanation: 84/14 = 6 This is the unit rate.
6 x 37 = 222
Answer:
B) 18.
Step-by-step explanation:
Add them up then divide by the amount of numbers there are.
The correct answer would be B