1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
kompoz [17]
3 years ago
5

A taxi driver makes $24.50 in an hour, but uses $6.75 worth of gas during that time. What will the driver's total earnings for t

he hour be, after paying for gas?
Mathematics
1 answer:
Tpy6a [65]3 years ago
3 0
He would have earned 17.75

Just subtract 6.75 from 24.50

24.50-6.75=17.75
You might be interested in
My daughter had a quiz today and the 3 questions did not make sense to me. Can anyone decifer how you would solve for the variab
mixas84 [53]

Answer:

1 71years

Step-by-step explanation:

x+10=81

x=71

2. x+8=49

x=41

3. x+11=100

x=99

3 0
2 years ago
What is 6 plus 3 divided by two?
Aleks [24]

Answer: 7.5

Step-by-step explanation:

4 0
2 years ago
<img src="https://tex.z-dn.net/?f=simplify%20%5Csqrt%7B21%20-%2020i%7D%20" id="TexFormula1" title="simplify \sqrt{21 - 20i} " al
Valentin [98]

Answer:

o. k this is a required answere

6 0
3 years ago
05 - O gráfico a seguir mostra a prevalência de obesidade da
dezoksy [38]
I don’t know spanish sorry
3 0
3 years ago
jason wants to choose 9 players for his track team ,there are 12 players to choose from.how many different teams can jason make?
Schach [20]
He could only make one team, considering that if you do 12-9, you are left with 3, and Jason wants to have his team consisted of 9 players. However, if you make 3 teams with 4 players on each team, or 4 teams with 3 players on each team, you could do that as well. 
6 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Please help me!! Thanks !!
    12·1 answer
  • Out of 54 randomly chosen football players in a football league, 11 said they were going to attend camp there are 810 players in
    7·2 answers
  • 34 out of 99 how do you turn those in a decimal
    13·1 answer
  • 22 gallons of gas cost $65.56. What is the unit rate for 1 gallon of gas?
    8·2 answers
  • Alyssa has 25$. She spends 4/5 of her allowance on a new shirt . How much did she spend on the shirt
    8·1 answer
  • Multiple choice pls help
    14·2 answers
  • (3x – 70) (3y+40) 120 x
    9·2 answers
  • Help PLEASE!!!!!!!!!!!!!!!
    9·1 answer
  • A hiker walks at a speed of 3 2/5 kilometers per hour. How many kilometers will the hiker walk-in 3/4 hours?
    13·1 answer
  • 2(x+z) - y x=6 y=8 z=3 need help ASAP PLS
    10·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!