1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
diamong [38]
3 years ago
7

I need help with this one please​

Mathematics
1 answer:
Zanzabum3 years ago
3 0

Answer: Dealership 4: he would pay $40.33

Step-by-step explanation: I used a calculator, so if you have 1/3 you put 1 divided by 3 in your calculator and right that down somewhere completely

Then, you divide $121 dollars by the number you got for 1 divided by 3 and then multiply it by 121 and should get 40.3333333333 but you round to the nearest tenth so it would by 40.33

1÷3= 0.33333333333

121×0.33333333333= 40.3333333333

You might be interested in
Can someone help me answer this ?
pantera1 [17]
Checkboxes 1,2,5 are correct. hope it helps
7 0
3 years ago
Formula for 4,9,14 19 nth term ​
dusya [7]

Answer:

first get their difference and then get positions of the difference and get the factors and then you will get the nth term

6 0
3 years ago
Need help plz plz thx
Vera_Pavlovna [14]
The answer is D. To solve 3/5 ÷ 4/7 you would change it to 3/5 × 7/4.
5 0
3 years ago
HELpp
jenyasd209 [6]

Answer:

65,212

Step-by-step explanation:

7 0
3 years ago
Read 2 more answers
What number would you multiply (6x-y+4) by so that the result is an equivalent expression to (3x+9x)-(2y-8) Be sure to enter you
frozen [14]

Answer:

2

Step-by-step explana

 (6x-y+4)*2= 12x -2y+8= (3x+9x)-(2y-8)

3 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • How can i get the number 4 using 6 number 3's?
    8·1 answer
  • What is 44+48 in distributive property?
    6·2 answers
  • What is Probability?
    7·2 answers
  • Pump it up gym's daily revenue each can be modeled by R(x)=5x where x represents the number of customers that visit the gym each
    10·1 answer
  • Jennifer had $24 to spend on five pens. After buying them she had $14. How much did each pen cost
    15·2 answers
  • HELP ASAP!!!!!!!!.!!!!
    6·2 answers
  • What is the area, in square meters, of the shape below?
    9·2 answers
  • A piece of lead for a mechanical pencil is 3.15 × 10–4 meter in diameter.
    10·2 answers
  • Help will be appreciated I need help with math
    7·1 answer
  • 9000 dollars is placed in an account with annual interest rate of 7.75 how much will be in the account in 18 year nearest cent
    14·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!