It equals 1.7 because you're moving the decimal point by two places, when dividing by 100
The unit rate is $1.97 per lightbulb. Multiply $1.97 by 7 to get 13.79
Answer:
honestly, the graph look totally fine...
If one ere pressed to find something to complain about it, one could suggest that you do not know if this was the starting price of the stock or the ending price of the stock each day?... One could also argue that to be a bit more meaningful you might want to know the range of prices during each day...
look up what is called a candle stick graph.. each day looks like a candlestick... the top is the highest value each the bottom the lowest, and there is a line in the candle that shows the closing price
Step-by-step explanation:
The picture is kind of blurry could you please take a clearer one?