Add up how much gets paid and how many hours he work I hope this helps good luck !!!!!!!!!!!!!!!
For linear, the y-differences are equal. An example is the total cost of buying a single type of item.
Quadratic - the 2nd differences are equal,. Example: path of a kicked ball
Cubic - the 3rd differences are equal. Example: modeling the shapes of vases or curved designs
Exponential - the y-ratios are equal. Example: growth of bacteria
Hey there!
First, we need to find how much Lannie paid for all 12 copies. To do this, all we have to do is multiply the unit price ($19) by how many copies he bought (12)
$19 x 12 = $228
So, he spent $228 on the books, but we also need at add the shipping charge:
$228 + $15 = $243
Therefore, the total cost of Lannie’s order is $243
Hope this helps you!
God bless ❤️
Brainliest would be appreciated
xXxGolferGirlxXx
Answer:
i THINK that it is C
Step-by-step explanation: