Answer:
Step-by-step explanation:

Answer:
Rs. 924000.
Step-by-step explanation:
Cost of house = 765000
Additional money spent on it = 115000
Total cost incurred by Ravi = 765000 + 115000 = 880000
Gain = 5% of total cost
gain in Rs = 5/100 * 880000 = Rs. 44000
Total selling price of house = total cost incurred + profit = 880000+ 44000
Total selling price of house = Rs. 924000
Thus, Ravi got Rs. 924000.
Answer:
18 ounce package for $6.30
Step-by-step explanation:
For each one, you divide the money by the package to see how much it is per ounce.
2.59 / 7 = $0.37 per oz
4.56 / 12 = $0.38 per oz
6.30 / 18 = $0.35 per oz
Answer:
0.04 or 4%
Step-by-step explanation:
point estimate of proportion:
(0.6+0.68)/2
1.28/2
0.64
Margin of error:
0.68 - 0.64 = 0.04
0.04×100 = 4%