1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
EleoNora [17]
3 years ago
8

If 0.5 lb of Starbucks Coffee costs $6.48, what is the unit price for Starbucks Coffee? Hint: this involves decimal division.

Mathematics
1 answer:
Sedaia [141]3 years ago
7 0
12.96 dollars man, you got this
You might be interested in
Which number line shows the soulution ​
Paraphin [41]

Answer:

The answer is C.

7 0
3 years ago
What degree of tan equals 1
Nata [24]
45 degrees           ...................................................                                                                           
3 0
3 years ago
Read 2 more answers
can julia cut a triangular patch for a quilt that has side lengths 1 1/2 inches, 2 inches, and 4 inches? i need the explanation
mixer [17]
Yes. A triangle with three sides given can be cut out.
3 0
3 years ago
Which of the following inequalities represents "the car has no more than 5 gallons of gas left in the gas tank"?
MrRissso [65]
The answer is B. Hope this helps :)
7 0
3 years ago
Read 2 more answers
A map of a rectangle park has a length of 4 inches
Oksanka [162]

Answer:

a map of a rectangular park has a length of 4 inches and a width of 6 inches. It uses a scale of 1 inch for every 30 miles

8 0
3 years ago
Other questions:
  • If Garrett rode his bike uphill 2/3 of a mile in 1/6 of an hour, how fast was he traveling in miles per hour?
    6·2 answers
  • Tim is a first grader and reads 33 words per minute. assuming he maintains the same rate, use the double number line to find how
    5·1 answer
  • Answer too a and b plz don't understand at all
    11·1 answer
  • Write an expression that equals 56 . anclude an exponet
    5·2 answers
  • Sabra went for a long hike and burned 845 calories in 3 1/4 hours.Nelson decided to go for a bike ride. He burned 1,435 calories
    15·1 answer
  • Enrique has $50. He wants to purchase a
    9·1 answer
  • You have $576 in your checking account. Your cell phone company deducts $32 each month from your account. If you do not put any
    9·2 answers
  • Help me please and thank you
    13·1 answer
  • Can any one Simplify (3^1/3)^4
    6·1 answer
  • What's the simplified expression of 6x2y3/2x−2?
    10·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!