1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
max2010maxim [7]
3 years ago
10

Multiply. (−0.64)(−2.5) Enter your answer as a decimal in the box.

Mathematics
2 answers:
lubasha [3.4K]3 years ago
4 0
The answer would be 1.6
maxonik [38]3 years ago
4 0
<span>I belive that (−0.64)(−2.5) = 1.6 </span>
You might be interested in
If 5y - 8 &lt; 12, what is the maximum possible value of 10y ?
LuckyWell [14K]

Answer: The maximum possible value of y is 30 ;)

3 0
3 years ago
Saul works at the local car dealership. He makes 2% commission on all sales. He sells a car worth $20,000. What is his commissio
Gala2k [10]
<span>Saul works at the local car dealership.
=> He makes 2% commission on all sales.
=> He sells a car worth $20,000.
Question: What is his commission
=> We need to get the 2% value of 20 000 dollars for his commission. To do that simply convert 2% into decimal value then multiply it with 20 000 dollars.
=> 2% / 100% = 0.02
=> 20 000 * .02 = 400 dollars is his commission.</span>



3 0
3 years ago
Read 2 more answers
Can someone please help me with the math problem?
Volgvan

Answer:

i think that the answer is 147

Step-by-step explanation:

i believe that you would be able to multiply 3 time 49 and that is your answer.

4 0
3 years ago
Read 2 more answers
Which graph represents a function ?
Georgia [21]

Answer:

D

Step-by-step explanation:

Im pretty sure it's D so Lets hope it is

4 0
3 years ago
Find the unit price for each size of Jiffy peanut butter and determine which size is the better buy 18 oz. $3.28
Liono4ka [1.6K]
Price this per ounce
18oz = $0.182 per ounce
22oz =$0.181 per ounce
28oz =$0.174 per ounce
5 0
4 years ago
Other questions:
  • Which is grater to least 56.01 56.10 or 56.011
    7·2 answers
  • A farm produces an average of 17.1 liters of milk per day. About how many days will it take to produce 200 liters of milk? A. ab
    15·2 answers
  • Q)Use RLE to compress the following data in the image
    8·1 answer
  • Question 6 look at pic pls​
    7·1 answer
  • Can someone give me the answer and how you work this? -5 - (-10) = ?
    15·1 answer
  • Last year, Kenia got a 350 on her 6th Grade Math EOG. This year Kenia earned a 399, which was a high enough score to make a Leve
    13·1 answer
  • PLEASE HELP
    11·1 answer
  • Select the correct difference.<br> -3z^7- (-5z^7)
    15·2 answers
  • find the percent increase. round to the nearest percent from 85 books to 134 books. the percent increase is *blank*
    5·1 answer
  • Do linear equations have 2 answers?
    13·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!