2 ounce bag will cost less than $1.25
6 ounces ÷ 3 = 2 ounces
$3.60 ÷ 3 = $1.20
OR
$3.60 ÷ 6 ounces = $0.60 per ounce
2 ounces = $ 0.60 × 2 = $1.20
Answer: They are not inverse.
Step-by-step explanation:
Answer:
3 1/2
Step-by-step explanation:
You have to do 7 divided by 2 or 1/2 x 7
Answer:
It would be option 2.
Step-by-step explanation:
This is because option 1 does not have a irrational number that goes on indefinitely, option three has the square root of 25, which equals 5 meaning it is rational, and the last option also gives us rational choices. Therefore, the only possibility is that it would be option 2.
400,000 60,000
0,000
000
50
3