Answer:
The cost of 16 oz of granola should be $16.16
Step-by-step explanation:
Given that,
The cost of 3 oz of granola is $3.03
We need to find the cost of 16 oz of granola..
As 3 oz = $3.03
1 oz = (3.03/3) = $1.01
The cost of 16 oz will be :
16 oz = 16×1.01
= $16.16
Hence, the cost of 16 oz of granola should be $16.16.
8 x 6 = 48
52 - 48 = 4
so
<span>52÷8 = 6 4/8
answer
</span><span>quotient = 6
</span><span>remainder = 4</span>
He eats fish every other Monday
Depends on how much percent you have to put down for the house. Like if it’s 10% then just subtract 10% from the cost of the house.
The correct answer for this would be 32/5