1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
kipiarov [429]
3 years ago
13

What number should be placed in the box to help complete the division calculation?

Mathematics
1 answer:
vovangra [49]3 years ago
6 0

Answer:

160

Step-by-step explanation:

226

-160

____

66

-64 (4 in the quotient)

____

2

You might be interested in
[{(-72)÷(-2)}2-(-7)]x(-10)
mote1985 [20]

Answer:

-790

Step-by-step explanation:

4 0
3 years ago
Read 2 more answers
Any one help please
zvonat [6]

Answer:

1: male + female \leq 30

2: 140 + 25x \geq 550

Step-by-step explanation:

8 0
3 years ago
A local pet store sells a variety of animal supplies and pet accessories. The pet store has different sections for dogs, cats, b
Debora [2.8K]
The answer is d for this problem
8 0
3 years ago
Which statement is true about the equations -3x + 4y = 12 and 1/4x-1/3y= 1?
Contact [7]

Answer:

the third selection is corret

Step-by-step explanation:

Ax + by + c = 0, k = - a/b.

so The slope of the first line = \frac{4}{3},

the slope of the second line = \frac{4}{3};

So these two lines are parallel and they don't intersect

4 0
2 years ago
At Corner Deli, you can get 6 bagels for $6. How much does it cost per 1 bagel?
snow_lady [41]

Answer:

$1.00 per bagel

Step-by-step explanation:

To find the unit rate, you just have to divide the number of bagels by how much they cost.

In your problem, the number of bagels is 6 and the price is also 6.

Now all you have to do is divide 6 by 6 and the answer to that is 1.

Example: 6 ÷ 6 = 1

4 0
3 years ago
Other questions:
  • What is the total area of the garden
    13·2 answers
  • Madison is training for a marathon. her goal is to run 26.2 miles a day. She currently can run 18.5 miles a day. About how many
    9·1 answer
  • Triangle ABC is a scaled copy of triangle DEF. Side AB measures 12 cm and is the longest side of ABC. Side DE measures 8 cm and
    8·1 answer
  • Determine the space (area) needed to build the new track.
    13·1 answer
  • 200 is what percent of 100
    9·2 answers
  • A public parking garage charges $5, plus an additional $2 per hour.
    7·2 answers
  • What is the answer to this question?
    8·1 answer
  • Solve image below:
    9·1 answer
  • I need help with this <br><br><br><br><br><br><br><br> Q7
    13·2 answers
  • PLEASEEEEEEEEEEEEEEEE :(
    14·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!