1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
igomit [66]
3 years ago
7

3/11 divided by 2/7=?

Mathematics
2 answers:
Anna [14]3 years ago
6 0
Evaluate
Exact form:
21/22
Decimal from:
0.954
SCORPION-xisa [38]3 years ago
3 0
21/22
hope this was helpful
You might be interested in
A six pack of Coca Cola costs $3.55. What is the unit rate?
Serggg [28]

Answer:

Step-by-step explanation:

O.5917

Should be ur answer

5 0
2 years ago
Read 2 more answers
Need answer please !! :)
alexandr402 [8]

Answer:

ST=0.5

Step-by-step explanation:

ST+TU=SU

ST=SU-TU

ST=1.6-1.1

ST=0.5

5 0
3 years ago
Read 2 more answers
Imagine that you own a car that runs on alcohol made from corn that you grow. You drive your car about 15,000 miles in a year, a
ollegr [7]
So, said you drive your car 15,000m/year and you produce 250 gallon from each acre of corn you grow, your car use 1 gallon per 20miles.
15,000 m/year
250 gallons = 1 acee
20 Mile = 1 gallon
Total gallon = 15,000/20
Total gallon = 750
Since 1 acre is 250 gallons.
Total acre = 750/250
Total acre = 3
You need to have 3 acre to go 15,000 m/year.


8 0
3 years ago
Can someone explain the Q n how to kinda solve it
anastassius [24]

Find a common denominator, and then find the ones that are equivalent after converting them all to a fraction that has the same denominator.

3 0
3 years ago
An ice cream cone has a height of 16 centimeters and a diameter of 4 centimeters. What is the volume of ice cream that can be co
max2010maxim [7]
Vol of cone = base area * height / 3

= pi * radius^2 * height / 3

= 3.14 * (4/2)^2 * 16 / 3

= 66.986 = 66.99 cm^3

4 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Subtracting Fractions.<br><br> Fill in the blanks, and the tenth one is 4 2/3 + 7 7/10=
    7·1 answer
  • Which is greater than 4? (a) 5, (b) -5, ...
    11·2 answers
  • Jasmine has a budget of $800 for catering. The catering company charges $12.50 per person. Write and solve an inequality to show
    5·2 answers
  • A right rectangular prism and an oblique triangular prism are both 12 centimeters tall and have the same volume. What statement
    8·2 answers
  • A probability distribution for a random variable Y is given by P(Y=y)=cy, for y=1,2,4,5 and c is a constant. Find E(Y), the expe
    15·1 answer
  • What the hell does any of this mean ​
    10·2 answers
  • Do the following side lengths form a right triangle?<br><br> 7,24,25
    5·1 answer
  • Find the cost of 4.8 kilograms of potatoes at the price of $0.75 a<br> kilogram?
    5·1 answer
  • Solve the inequality. 5(x + 1) – 10 ≥ 2x + 3(x + 2)
    13·1 answer
  • Write 52,640 in scientific notation. Please​
    15·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!