1.05,
look at the numbers on the right side of the decimal point. The lowest number will be your answer
Answer:
(a³ - 6b)
Step-by-step explanation:
=
=
(a³ - 6b)
Answer:it’s .a
Step-by-step explanation:
Answer: The cost of 1 bottle of juice is $0.33 or 33 cents.
Step-by-step explanation: Divide the total cost by the amount of bottles of juice to find how much each bottle costs.
= 0.33
Students on the minibus = 8
students that are boys = 5
fraction of the student that are boys = ?
we can write fraction as the numerator and denominator so here the fraction of boys students is = 5/8
this fraction means and shows that there are 5 students are boys from 8 students.