1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
trapecia [35]
3 years ago
13

Lawrence filed for Chapter 7 bankruptcy when he was 40 years old. How old will he be when the bankruptcy is removed from his cre

dit report?
Mathematics
2 answers:
Verizon [17]3 years ago
7 0
50 years old is the answer in apex
tankabanditka [31]3 years ago
3 0

Answer:

He will be 50.

Step-by-step explanation:

In Chapter 7 bankruptcy, none of the debt is repaid.  Because of this, it stays on your credit report for 10 years, instead of the 7 years that Chapter 13 bankruptcy stays on your report.

You might be interested in
Please help A.S.A.P. What possible transforms are shown below? (Choose at least one.)
Darya [45]
Right twice
Im honestly guessing
soz if utss wrong

6 0
4 years ago
Read 2 more answers
Complete the solution of the equation. Find the
Katena32 [7]
Y = negative 697/100
6 0
3 years ago
Jeans: $25, 45% markup (show work)
storchak [24]
Hello! There is a markup, so the price goes up. We add 1 to the percentage rate in decimal form, then we multiply that by the original price to go straight to the new price. 45% in decimal form is 0.45. 1 + 0.45 is 1.45. 25 * 1.45 is 36.25. There. The new price of the jeans is $36.25.
8 0
3 years ago
Reduce the ratio:<br> $1.20: 60 cents
BARSIC [14]
1:2


doohiuiojdxgfgygfvgchgfvbg f yfzufxxgjkgxxgjjvx
3 0
3 years ago
1.12 for 8.2 ounces unit rate
polet [3.4K]
To find the unit price (price per ounce) for a problem where 8.2 ounces of something costs $1.12, you would divide the cost by the number of ounces. So, dividing $1.12 by 8.2 ounces, you would get a solution of $.136 per ounce. Most stores would round this up to $.14 per ounce.
7 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • aul bought 9 total shirts for a total of $72. Tee shirts cost $10 and long sleeve shirts cost $7. How many of each type of shirt
    5·2 answers
  • Mrs.smith has 12 times as many markers as colored pencils.the total number of markers and colored pencils is 78.how many markers
    14·1 answer
  • Which of the following rational numbers represents a repeating decimal?
    13·1 answer
  • A study of the impact of executive networking on firm performance measured firm performance as annual return on equity​ (ROE), r
    12·1 answer
  • Which ordered pair represents a solution to f(x) = x – 5 if f(−1)?
    11·2 answers
  • 5. A right triangle has a hypotenuse that is 13 cm and a leg that is 4 cm.
    9·1 answer
  • Jonny has $50 in a savings account. Each week, he deposits $13 in the account. Jonny's brother has $90 in a saving account. Each
    13·1 answer
  • Drake needs to drill holes in a wooden plank. The holes will have a diameter of 0.5 millimeters, with an error allowance of 0.05
    6·1 answer
  • Find the value of C.<br><br>Thanks for the help.
    15·2 answers
  • What types of lines create alternate interior angles?
    12·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!