1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
evablogger [386]
3 years ago
12

What is CXE ?? It’s for a good cause

Mathematics
1 answer:
romanna [79]3 years ago
8 0
Answer: 152

Explanation:
Measure of angle FE = 180

FXE = 28
CXE is the supplement of FXE meaning subtract 180.
180 - 28 =152
You might be interested in
What does the range and mean tell you about data?
Nady [450]
The approximate middle value
4 0
3 years ago
Read 2 more answers
The number of dollars per month it costs you to own a car is a function of the number of kilometers per month you drive it. Base
klasskru [66]
Y=1.22x
y is the cost and x is kilometers driven. I got 1.22 by dividing 366 by 300 to find how it costs per kilometer.
7 0
3 years ago
What is the product of 3 2/3 and 14 2/5
Anarel [89]
Rounding I Got 52.7.
8 0
3 years ago
If a triangle has an area of 192 mm2, and the
Debora [2.8K]

Answer:32mm

Step-by-step explanation:

area of triangle = 1/2 *base * height

192mm2 = 1/2 *b* 12mm

192 =6b

base=192/6

base= 32mm

3 0
3 years ago
I need help ASAP I'll vote brainleist
babunello [35]

Answer:

blue 1

yellow 2

black 1/5

Step-by-step explanation:

blue 1

yellow 2

black 1/5

8 0
3 years ago
Other questions:
  • What is 80% of 350?!?
    12·2 answers
  • 15 is 25 percent of what number
    7·1 answer
  • Find the y intercept of the following equation y=7/2x-10/7
    12·1 answer
  • Draw a line from each figure to an area
    6·1 answer
  • A cube made out of lead has mass 12 grams. A side of the cube has length 1 cm. What would be the mass of a lead cube whose sides
    10·2 answers
  • A 5 lb. bag of organic all-purpose flour costs $6.76. What is the unit price? _ per pound
    12·2 answers
  • Emma drank 1/4 of a milkshake in 1/12 of a minute. How many minutes will it take her to drink a full milkshake?
    8·1 answer
  • The price of pears at a farm is $1.41 per pound. Which equation can be used to determine c, the total price of n pounds of pears
    7·1 answer
  • Parker offers to pay for 5 of his friends to play laser tag,
    11·2 answers
  • 6. At a game, there were 24 adults and 10 children. Keeping the same ratio,
    7·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!