That's a right angled triangle.
Hope this helps!
So what we do first is find out the cost per foot which is 305÷154=1.9805194805194805195
Then we find out the area of the second rug which is 288 feet and multiply that by the cost 1.9805194805194805195. We then get 1.9805194805194805195x288=570.38961038961038961
Answer:
It is 12. 12 fossils were found in Wyoming.
Step-by-step explanation:
Answer:

<em>hope</em><em> </em><em>this</em><em> </em><em>helps</em><em>.</em><em>.</em><em>.</em><em>.</em>