Assuming you want the expression to be simplified.
We begin with the following:

Simplify the first part,

. That is 25. Now we have this:
Next, simplify

, which is 1/3, and get this:
The next part is

. Simplify the denominator,

, which is 81. Simplify the numerator, which is 1/125. Then divide 1/125 by 81, which we will keep as a fraction for simplicity's sake, but simplify it to

. Now we have:

Now simplify

, which is 0.2, or 1/5. Now we have:
Finally, simplify

. That is 1/27. We have:

Lastly, multiply them all together! Now we are done, with the product of:

That certainly did take a while to type in all the LaTex, so I really hope that helped!
Note- if anything isn't working with the LaTex, just tell me and I'll fix it! (:
Answer:
hjghjghjghjghjghjghmbmghkgm
Step-by-step explanation:
ghmkghmjnmghmnmbnm
Answer:
8 games
Step-by-step explanation:
According to the problem, calculation of the given data are as follows,
Total amount = $150
Spent on Parking = 1/5 or 20% = $150 × 20% = $30
Spent on admission = $37
Spent on food = 40% = $150 × 40% = $60
Spent on admission in waterpark = $10
Each game cost = $1.5
So, let number of games played be X, then
$30 + $37 + $60 + $10 + $1.5X = $150
$137 + $1.5X = $150
1.5X = $150 - $137
1.5X = $13
X = $13 ÷ 1.5 = 8.67 or 8 games
Hence, Henry can play 8 games.
Answer:
50 cents/3 ounces = 16.67 cents/ounce
Step-by-step explanation:
maybe
The correct answer is C plane HJG